Ιδιαίτερη μέριμνα λαμβάνει ο Δήμος Αγρινίου και η αρμόδια Διεύθυνση Τοπικής Οικονομίας και Ανάπτυξης για την φροντίδα των τετράποδων φίλων μας ώστε να αποφύγουν τον κίνδυνο της θερμοπληξίας.
- Σε όλα τα κτίρια που στεγάζονται Υπηρεσίες του Δήμου καθώς και σε όλα τα κτίρια των Τοπικών Κοινοτήτων υπάρχουν ποτίστρες με νερό για τα αδέσποτα της πόλης, τα οποία συνεχώς θα ανεφοδιάζονται.
Ο Αντιδήμαρχος Αγρινίου Πάνος Μαρνέζος καλεί τους πολίτες, οι οποίοι θα αντιληφθούν αδέσποτο ζώο σε ανάγκη, να επικοινωνήσουν με την υπηρεσία ώστε ν΄ ακολουθηθεί η προβλεπόμενη διαδικασία.
Τα τηλέφωνα επικοινωνίας είναι: 26413-63455 και 6906-191824
Σχετικά Άρθρα
Στον Antenna Star 103.5 ο Λίνος Μπλέτσας για τις Ενεργειακές Κοινότητες της Περιφέρειας (Ηχητικό)
Η Άννα-Μαρία Παπαχαραλάμπους στον Antenna Star 103.5: «Την επιτυχία τη μετράμε στον δρόμο» (Ηχητικό)
Αλέξανδρος Τσουβέλας: Στον Antenna Star 103.5 με τις δικές του «Αλήθειες» (Ηχητικό)