Ακολουθεί η ανάρτηση του Δημάρχου Ξηρομέρου, Γιάννη Τριανταφυλλάκη, για την επένδυση που θα αλλάξει τη φυσική ιστορία του Δήμου Ξηρομέρου, της Αιτωλοακαρνανίας και της Δυτικής Ελλάδας.
- Πιο συγκεκριμένα αναφέρεται στη μετατροπή του Λιμένα ΝΑ.ΒΙ.ΠΕ. Πλατυγιαλίου σε τουριστικό Λιμένα για Mega Yachts – Ανάπτυξη εμπορικών χρήσεων και παροχή υπηρεσιών Τουρισμού και Αναψυχής υψηλών προδιαγραφών.
Όπως, δήλωσε και ο ίδιος μέσω του επίσημου λογαριασμού του στα Social Media: «Σήμερα είναι μια ημέρα απέραντης χαράς…
Οφείλω να ευχαριστήσω τον Αναπληρωτή Υπουργό Ανάπτυξης και Επενδύσεων, αρμόδιο για τις Ιδιωτικές Επενδύσεις και τις ΣΔΙΤ, κο. Νίκο Παπαθανάση, που πίστεψε και στήριξε αυτό το project».
Παρατίθεται ο επίσημος σύνδεσμος της δημόσιας διαβούλευσης ΕΔΩ
Σχετικά Άρθρα
Στον Antenna Star 103.5 ο Λίνος Μπλέτσας για τις Ενεργειακές Κοινότητες της Περιφέρειας (Ηχητικό)
Η Άννα-Μαρία Παπαχαραλάμπους στον Antenna Star 103.5: «Την επιτυχία τη μετράμε στον δρόμο» (Ηχητικό)
Αλέξανδρος Τσουβέλας: Στον Antenna Star 103.5 με τις δικές του «Αλήθειες» (Ηχητικό)