Κατά την τέλεση της επίσημης δεξίωσης στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου Αγρινίου ο Δήμαρχος Αγρινίου κ. Γιώργος Παπαναστασίου αναφέρθηκε στη σημερινή ημέρα και τη σημασία της για όλους τους Έλληνες.
- Ο Δήμαρχος Αγρινίου Γιώργος Παπαναστασίου με αφορμή τον Εορτασμό της Εθνικής Επετείου της 25ης Μαρτίου 1821 ανέφερε: «Χρόνια πολλά σε όλες τις Ελληνίδες και όλους τους Έλληνες. Σήμερα, τιμούμε την επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821 και τον Ευαγγελισμό της Θεοτόκου. Η Εκκλησία γιορτάζει το χαρμόσυνο μήνυμα της Θείας Ενσάρκωσης και ο Ελληνισμός ένα ορόσημο στην αναγέννηση του Έθνους. Είναι η ημέρα που θυμόμαστε ότι τίποτα δε χαρίστηκε στο λαό μας. Και οφείλουμε να αφουγκραζόμαστε και να αγρυπνούμε «με λογισμό και μ’ όνειρο». Πάντα ελεύθεροι Έλληνες».
Σχετικά Άρθρα
Στον Antenna Star 103.5 ο Λίνος Μπλέτσας για τις Ενεργειακές Κοινότητες της Περιφέρειας (Ηχητικό)
Η Άννα-Μαρία Παπαχαραλάμπους στον Antenna Star 103.5: «Την επιτυχία τη μετράμε στον δρόμο» (Ηχητικό)
Αλέξανδρος Τσουβέλας: Στον Antenna Star 103.5 με τις δικές του «Αλήθειες» (Ηχητικό)