«Είναι συγκινητική η ανταπόκρισή σας στο κάλεσμα του Δήμου Αγρινίου για συγκέντρωση ανθρωπιστικής βοήθειας για τους συνανθρώπους μας που πλήττονται από τον πόλεμο στην Ουκρανία», ανέφερε γεμάτος ηθική ικανοποίηση ο Δήμαρχος Αγρινίου, Γιώργος Παπαναστασίου με ανάρτησή του στον προσωπικό του λογαριασμό στο Facebook.
- Τα είδη που συλλέγονται είναι: γάλα εβαπορέ, σκόνη γάλακτος για παιδιά, κονσέρβες παντός τύπου, δημητριακά, παξιμάδια, αλεύρι, ζυμαρικά, ελαιόλαδο, είδη προσωπικής υγιεινής.
Σημείο συγκέντρωσης είναι τα γραφεία της Ακτίνας Εθελοντισμού στην Λ. Μαβίλη (Παλαιός Σταθμός Τρένου) από Δευτέρα έως Παρασκευή 08:00 – 14:00. Η ανθρωπιστική βοήθεια που θα συγκεντρωθεί θα παραδοθεί στον Ελληνικό Ερυθρό Σταυρό.
#WeStandWithUkraine
Σχετικά Άρθρα
Ο Παν. Μάργαρης στον Antenna Star: «Επιστρέφω στο Αγρίνιο μετά από μερικούς μήνες» (Ηχητικό)
Ο Χρ. Θηβαίος στον Antenna Star: Έχουμε δώσει όμορφες παραστάσεις στο υπέροχο Αγρίνιο (Ηχητικό)
Η Χριστίνα Μπαλάσκα στον Antenna Star 103.5 για το 37ο Συνέδριο Ο.Κ.Λ.Ε. (Ηχητικό)