SL1 – Τέλος παιχνιδιού: Παναιτωλικός (0-0) Αστέρας Τρίπολης

Τέλος στο ματς! Παναιτωλικός και Αστέρας Τρίπολης κόλλησαν στο 0-0, στην πρεμιέρα της Σούπερ Λίγκας.

• Κακό ματς ποιοτικά, δεν είχε τόσες πολλές φάσεις, ούτε γκολ αλλά ούτε και νικητή. Ευχαριστημένος πρέπει να είναι ο Παναιτωλικός και πιο… δυσαρεστημένος ο Αστέρας, λόγω και των στόχων των δύο ομάδων στη σεζόν!

90’+3′ Γρήγορη αντεπίθεση του Αστέρα, ο Γκαρθία έκανε το γύρισμα στον αμαρκάριστο Μπαράλες που έκανε τραγικό σουτ στην κίνηση…

90’+1′ Κεφαλιά του Βέργου, η μπάλα άουτ.

Συμπληρώθηκαν τα 90′, τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

88′ Γκόμες και Γκαρθία μέσα, έξω οι Καρμόνα, Κρέσπι για τον Αστέρα.

87′ Κάρτα στον Καρμόνα.

85′ Μπελεβώνης αντί Καρέλη για τον Παναιτωλικό.

83′ Σουτ ο Μπαράλες, η μπάλα δίπλα από την εστία.

80′ Ο Μπαράλες κάνει το τακουνάκι, η μπάλα βρίσκει στο χέρι του Μαλή. Ήταν κοντινή απόσταση, αλλά απλωμένο το χέρι του παίκτη του Παναιτωλικού. Φώναξαν για πέναλτι οι Αρκάδες, «παίζετε» από τον διαιτητή.

79′ Δυνατή παράλληλη σέντρα του Μεντόσα, η μπάλα άουτ.

Βέργος αντί Μόρσεϊ για τον Παναιτωλικό.

73′ Μπενίτο αντί Σίτο. Με 4-4-2 πλέον ο Αστέρας.

70′ Φάση για τον Αστέρα. Ο Μπαράλες πήδηξε ολομόναχος για κεφαλιά, η μπάλα στο κέντρο της εστίας και στην αγκαλιά του Ροντρίγκεζ!

69′ Κίτρινη ο Μόρσεϊ.

67′ Κίτρινη κάρτα στον Πίτσου.

64′ Φάουλ υπέρ του Αστέρα, ο Ροντρίγκεζ διώχνει με γροθιές.

61′ Φάουλ για τον Αστέρα Τρίπολης. Εκτέλεσε ο Άλβαρες, έδιωξε ο Ροντρίγκεζ σε κόρνερ.

58′ Σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, Καρέλης και Ντίας δεν μπορούν να βρουν την μπάλα.

56′ Εκτέλεσε φάουλ ο Άλβαρεζ, έδιωξε σε κόρνερ ο Ροντρίγκεζ.

55′ Κίτρινη ο Μπαράλες.

54′ Καπίγια αντί Ριέρα.

50′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Ριέρα άδειασε δυο αντιπάλους, έκανε πλασέ έξω από την περιοχή με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Παναιτωλικός-Αστέρας Τρίπολης 0-0!

• Ένα λεπτό έξτρα χρόνου!

40′ Μεγάλη στιγμή για τον Παναιτωλικό! Ο Καρέλης σούταρε έξω από την περιοχή, ο Παπαδόπουλος μπλόκαρε.

39′ Φάουλ για τον Παναιτωλικό. Πέρασε ανεκμετάλλευτο.

36′ Φάουλ ο Μπαράλες στον Βαρόνε.

30′ Πιέζουν οι Αρκάδες αρκετά την ομάδα του Γιάννη Αναστασίου.

25′ Ο Μεντόσα έκανε το γύρισμα, ο Παπαδόπουλος μπλόκαρε πριν τον Ντίας.

19′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, ο Παπαδόπουλος μπλοκάρει εύκολα.

14′ Κόρνερ ο Αστέρας, πέρασε ανεκμετάλλευτο.

6′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Μπαράλες πήρε την κεφαλιά, η μπάλα πέρασε παράλληλα με την εστία, αλλά ο Ριέρα δεν κατάφερε να τη στείλει στα δίχτυα.

3′ Ο Καρέλης δεν μπόρεσε να νικήσει τον Παπαδόπουλο στο τετ-α-τετ. Δόθηκε οφσάιντ στη φάση, ωστόσο αν έμπαινε γκολ θα μετρούσε καθώς καλυπτόταν ο επιθετικός του Παναιτωλικού.

2′ Τα πρώτα λεπτά κυλούν με την κατοχή να την έχουν οι γηπεδούχοι.

1′ Έχουμε σέντρα στο ματς! Καλή σεζόν με πολλές όμορφες ποδοσφαιρικές στιγμές!!