SL1 – Τέλος παιχνιδιού: Παναιτωλικός (0-1) Άρης

• 92′ Κίτρινη κάρτα στον Ντίαζ

88′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό που κάνει απέλπιδα προσπάθεια να ισοφαρίσει

83′ Δύσκολα φαίνεται ότι μπορεί να αλλάξει κάτι στο ματς

75′ Διακοπή στο παιχνίδι, καθώς ο Μαλής έχει πρόβλημα τραυματισμού

73′ Κρατάει με σχετική άνεση ο Άρης το προβάδισμα

66′ Επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ του Αριγίμπι, κόρνερ για τους γηπεδούχους

64′ Μακρινό σουτ του Μεντόζα, άουτ η μπάλα. Πρώτη απειλητική στιγμή των γηπεδούχων στο δεύτερο μέρος

61′ Ευκαιρία για τον Άρη με τον Ματέο Γκαρσία, από λάθος του Κνετ, αλλά μπλόκαρε τελικά ο γκολκίπερ των γηπεδούχων

60′ Παρά το γεγονός ότι βρίσκεται πίσω στο σκορ, ο Παναιτωλικός δεν είναι απειλητικός

57′ Καλή ευκαιρία για τον Άρη, με τον Ματέο Γκαρσία να σουτάρει, αλλά η μπάλα να περνά άουτ.

49′ Κίτρινη κάρτα στον Μπρούνο Γκάμα

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Γήπεδο του Παναιτωλικού. Το γκολ του Μπρούνο Γκάμα από τα έντεκα βήματα, μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, χωρίζει τις δύο ομάδες.

• 45’+1′ Κίτρινη κάρτα στον Μάνο

37′ Σέντρα του Μεντόζα, διαβάζει άριστα τη φάση ο Σιαμπάνης που μπλοκάρει

31′ Εξαιρετική επέμβαση ο Σιαμπάνης, καθώς είχε καταλάβει πού θα εκτελέσει ο Αριγίμπι

29′ Κίτρινη στον Μπεναλουάν

28′ Φάουλ για τον Παναιτωλικό σε εξαιρετικό σημείο

27′ Σαφώς επηρεασμένος ο Παναιτωλικός από το «κρύο» γκολ που δέχθηκε

21′ Σουτ του Μπρούνο Γκάμα, άουτ η μπάλα.

19′ Ατομική ενέργεια του Αριγίμπι από τα αριστερά, απομάκρυνε με τα πόδια ο Σιαμπάνης

18′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ! 1-0 ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΡΟΥΝΟ ΓΚΑΜΑ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΕΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΕΚΤΈΛΕΣΗ

17′ ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ! Ο Μαλής σπρώχνει τον Μάνο μέσα στην περιοχή, ενώ έβγαινε με την μπάλα άουτ. Χαζή παράβαση από τον αμυντικό του Παναιτωλικού.

16′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Σέντρα από τα δεξιά, δύσκολη κεφαλιά του Μάζουρεκ, η μπάλα πέρασε εκτός εστίας του Άρη

14′ Δείχνει να πατάει καλύτερα ο Παναιτωλικός

8′ Ζητάει πέναλτι ο Παναιτωλικός, για χέρι του Τζέγκο στην περιοχή. Δεν δίνεται κάτι.

3′ Καλή στιγμή για τον Άρη, με τον Μάνο να γίνεται αποδέκτης της μπάλας, να κάνει το σουτ, αλλά ο Μαλής απομάκρυνε