Με βυζαντινή μεγαλοπρέπεια τιμήθηκε η Ιερά Εικόνα της Παναγίας της Ναυπακτιώτισσας την Κυριακή, 1 Οκτωβρίου, από τη Μοναστική αδελφότητα στην Ιερά Μονή Μεταμορφώσεως του Σωτήρος στη Ναύπακτο.
- Στην πανήγυρη συμμετείχε ο Αντιδήμαρχος Ναυπακτίας Ζαχαρίας Χοχτούλας, πλήθος πιστών που προσήλθαν ως ευλαβείς προσκυνητές ενώ εντυπωσιακή όπως πάντα ήταν η παρουσία και της νεολαίας.
Λαμπρή ήταν επίσης η παρουσία όπως κάθε χρόνο, των «Μερακλήδων» Αγρινίου, που με τις παραδοσιακές τους ενδυμασίες, φρουρούσαν τιμητικά την Ιερά Εικόνα.
Σχετικά Άρθρα
Στον Antenna Star 103.5 ο Λίνος Μπλέτσας για τις Ενεργειακές Κοινότητες της Περιφέρειας (Ηχητικό)
Η Άννα-Μαρία Παπαχαραλάμπους στον Antenna Star 103.5: «Την επιτυχία τη μετράμε στον δρόμο» (Ηχητικό)
Αλέξανδρος Τσουβέλας: Στον Antenna Star 103.5 με τις δικές του «Αλήθειες» (Ηχητικό)